פילוספיה: מאמר "הוראות כיצד לא לעקוב אחר הוראות"

בהנחיית

הוראות כיצד לא לעקוב אחר הוראות \ פרופ' יוג'ין ג'נדלין

האם זה לא מוטעה לפרסם הוראות לתהליך אישי פנימי?

סכנה אחת עם הוראות היא שאנשים עלולים להשתמש בהן כדי לחסום דרכים אחרות. כל דבר אנושי מערב יותר מאשר שיטה אחת. בבקשה שימו לב, אנו לא אומרים ששיטה זו [התמקדות] היא כל אשר אתם צריכים או כל שהינו בעל ערך. לו אמרנו זו, אנו מקווים שהייתם חושבים אותנו לטיפשים.

כל אשר תלמדו כאן יכול לעלות בקנה אחד עם כל דבר אחר שתמצאו למועיל. אם נדמה שיש סתירה, האטו. תנו לצעדים שלכם למצוא את הדרך ליישוב הסתירה.

ישנם טעמים נוספים מדוע אדם לא יאהב צעדים מוגדרים. נדמה כאילו הוראות מפוגגות מסתורין ופתיחות, למרות שזה לא כך.

כמו כן, הוראות כתובות לא יכולות להימנע  מהבנות מוטעות. אין שום נוסחה המתאימה לכל אדם. בכל מקרה, אדם חייב למצוא את הנתיב שלו עצמו.

בעיות אלו קורות בכל סוגי הידע אודות בני אדם.

אמצו "גישה חצויה" לכל הוראות: מצד אחד עקבו אחר ההוראות בדייקנות, כך שתוכלו לגלות את החוויות שעליהן ההוראות מצביעות. מצד שני, היו רגישים לעצמכם ולגוף שלכם. הניחו ששווה לחוות רק חוויות בטוחות ומרחיבות. ברגע שמשהו מרגיש לא נכון בגוף שלכם, הפסיקו לעקוב אחר ההוראה, הלכו אחורה טיפה. הישארו שם עם תשומת הלב שלכם עד אשר תוכלו לחוש בדיוק מה לא עובד.

אלו הוראות מאד מדויקות איך לא לעקוב אחר הוראות!

וכמובן, ניתן ליישם אותן על עצמן.

בדרך זו תמצאו את צעדי הגוף שלכם עצמכם, או דרך ההוראות, או דרך מה שלא נכון בהן. התמקדות זה תמיד כך: אתם לא ממשיכים אם זה לא מרגיש נכון, אך אתם גם לא מפנים את הגב. אתם לא ממשיכים, אלא נסוגים קמעה ונשארים עד שמה שעוצר אתכם מתבהר.

התמקדות היא בטוחה למדי. היא עשויה לא לעבוד, אך אינה שלילית. כך, אם אתם חשים משהו שאינו מרגיש כמקדם-חיים ובטוח בגופכם, קחו את הזמן לחוש מה זה- עד שזה נפתח.

אך האם זה לא סתירה-עצמית לתת צעדים מדויקים לגבי איך לא לעקוב אחר הוראות? אכן. אדם לעיתים קרובות זקוק למספר גישות בו זמנית.

בחברה המיומנת יותר ויותר בתהליכים אנושיים, כמובן שאנו משתפים במאפיינים  (SPECIFICS) שאנו לומדים. האם נלמד מאפיינים של נהיגה במכונית ולא מאפיינים של גילוי ופתיחה של הפלט סנס הגופנית?  אך תהליכים אנושיים אכן מעלים מאפיינים השונים ממאפיינים בעלי עקביות לוגית. טבע האדם אינו קבוע ואינו ניתן לידיעה במערכת יחידה אחת. זה מזל. אף ידע לא יכול לדחוף אתכם ממושב הנהג של חייכם. במיוחד לא הידע הזה, שהינו על גילוי התהליך שלכם!

ולכן ידע זה, פה, חייב לארגן את עצמו להיות מוחלף על ידכם, כשאתם חשים את מה שמרגיש איתן בתוככם. הוראות לא לעקוב אחר הוראות הינן המהות של התמקדות- הצעדים שלכם הנפתחים מבפנים.

אם תעצרו לחוש מה לא בסדר בכל נקודה, ואם תחכו שם עד שזה יפתח ויגלה את עצמו, תוכלו לעשות שימוש טוב בכל סוגי השיטות וההוראות. תוכלו לקיים כל שיטה טוב יותר מאשר המחבר שלה יכול היה לארגן.