חשק ,עונג ובמבנה אינטימי נפשי וגופני

בהנחיית

חשק ,עונג ובמבנה אינטימי נפשי וגופני

זוגות רבים באים לקליניקה בטענה שיש לה בעיה. בעיה בחשק, בעונג, בכאב, באורגזמה…

אבל כשמבינים לעומק את האופן שבו עובדת המיניות – מבנה החשק והמבנה הפזיולוגי, הורמונלי, רגשי, תודעתי – הכל כך שונים וייחודיים אצלו ואצלה, ובכלל אצל גברים ונשים, מבינים שאין לה בעיה. אלא שהטבע של החשק המיני, של העונג, של האורגזמה עובדים אחרת אצל איש ואישה. זה מתנגש, סותר, זה עובד אחרת, מה עושים עם הפער הזה?

לפני שנפרוש הבדלים נפוצים בין גברים לנשים בתחומי האינטימיות והמיניות. נקדים ונאמר שלכל כלל יש יוצאים מהכלל. גם אם אצל99% מהגברים/נשים קורה משהו מסויים, ואתם מה1% שאצלו זה קורה אחרת – האחוז האחד הזה הוא ה100% שלכם. מטרת המאמר אינה לתת לכם ציון עד כמה אתם מתאימים למה ש"אמור", אלא להכיר בטבע היפה והשונה ולמנף את הפערים להעמקה, העשרה, חיבור, עונג והשראה אינטימיים בכל הרבדים. בגוף, בנפש וברוח.

קֶצֶב

אחד הדברים הראשונים שנשאל זוג שמגיעים עם קושי באישות שלהם זה על הקצב. האם הקצב מרגיש לה/להם מהיר מידי? האם מה שמכתיב את הקצב של רגע ההשפעה(יציאת הזרע)? או שהוא בוחר בחירה מלאה את שלב ורגע השפעת הזרע?

 

פערים בקצב הוא נושא מהותי בכל מערכת יחסים זוגית. מי אצלכם הזריז ומי הרגוע יותר? בנושא האינטימי – מיני יש לקצב השפעה קריטית. נשים רבות זקוקות לתהליכיות, הדרגתיות, זמן וקצב

איטי על מנת לאפשר לעוררות מינית להיבנות, להתעורר. במיוחד בסופו של יום עמוס בחוויות מסוגים רבים ושונים. קצב מהיר ביחסי אישות אינו מאפשר לייצר מרחב של זמן ונחת הנדרש לסקרנות ולגילוי של שערי העונג השונים והמגוונים שקיימים בגוף האישה שמתוכם סוגים שונים של אורגזמה נשית נבנים בגופה. ולפעמים הסיפור הוא הפוך, הוא מחפש חיבור ארוך מעמיק ומושקע של מגע והיא בתקופה עמוסה ולחוצה ומחפשת מפגש אישותי קצר וקולע.

בניית אנרגיה מינית והארכת זמן השהות בזיקפה היא טכניקה בסיסית הנלמדת כאבן דרך יסודית במפגשים שלנו עם זוגות.

מגע ישיר או תהליכי

גברים רבים נהנים ממגע ישיר ומרוכז באיבר הברית ובאזור סביבו, בעוד לנשים רבות מגע ישיר וממוקד, אפילו אם יהיה במקום הידוע להם כמענג ונעים עלול לעורר מיגננה ורתיעה. לאישה, עצם המגע התהליכי, אף אם אינו באיזור המוגדר מיני, מגע מטפס על הגב, הרגל, על הזרוע יכול לעורר באישה תחושות פיזיות של עוררות מינית. עצם התהליכיות מעוררת אישה.

דחף אינו חשק

אצל גברים יכול הרצון לאישות להתחיל מתוך דחף גופני (למרות שבעומק הוא מבטא את האהבה של האיש לאשתו), בעוד אצל נשים לרוב הדחף הפיזי יהיה השלכה של חשק והתעוררות רגשית. זוגות יכולים להגדיר מציאות זו בה האישה לא מביעה צורך מיני גופני – כבעיה בחשק. אולם באמת אין מה לצפות שתהיה התעוררות של חשק ודחף מיני במציאות שבה אין קירבה רגשית ואף ריחוק והמון שיגרה.

המוח הגברי והמוח הנשי

במחקרים על המוח הגברי והנשי, התגלו הבדלים מהותיים במבנה של הפעולה המוחית. בעוד שהמוח הגברי עובד ע"פ "תחומים" ו"קופסאות" (יש נושא עיקרי אחד שהמוח עסוק בו בזמן נתון) המוח נשי עובד באופן יותר אסוציאטיביכך שגבר עובר במשך היום מתחום לתחום, מקופסא לקופסא, בעוד שאצל אישה הכל קשור להכל ודבר מוביל לדבר, קצת כמו כדור צמר. כשגבר מזמין את אישתו אל קופסת האינטימיות המינית בסופו של יום פעמים רבות תעלה בה השאלה, "איך זה קשור?" היא תחפש את "קצה החוט", את הקשר בין האינטימיות המינית בלילה לאינטימיות הזוגית במשך היום (אם היתה שם בכלל). נשים רבות שופטות את עצמן על כך שאין להן חשק לאינטימיות מינית בסופו של יום עמוס ואף מגדירות זאת כבעיה. הבנה זו של המוח הנשי והגברי מזמינה זוג לשזור קשר. קשר בין היום ללילה, קשר בין האינטימית המינית לאינטימיות לא מינית. קשר בין איש לאישה.

זמן חולף וקשר ער

תקופת הנידודים הזוגית יכולה לעורר אצל האיש השתוקקות לאינטימיות מינית מכך שחלפו שבועיים, אבל אצל אישה הזמן החולף אינו פרמטר להגברת התשוקה, ויתכן שאף להפך. אם במשך שבועיים אלו התקיים "קשר ער" של הקירבה, האינטימיות ,התשוקה הנשית תתעורר. ואם לא התרחשה התקרבות במשך השבועיים, מאין היא תבוא בסופם?

לב ומיניות

אצל נשים רבות הדרך אל מיניותן, אל העוררות הגופנית עוברת דרך עוררות רגשית. עוברת דרך ליבן. גברים חווים את עצמת ליבם ורגשותיהם דרך מיניותם.

חכמי הטאו הסיני לימדו שיקוף מפת אברי הגוף באיבר האינטימי הגברי והנשי. במפה זו, ליבו של הגבר משתקף בקצה איבר הברית, בעוד הלב של האישה משתקף בקצה הפנימי של הנרתיק, באותו מקום (המקדש הנשי) המשיק לשער הרחם. ליבו של האיש חשוף בקצה המיניות ואילו אל לב האישה צריך להגיע, אל מעמקי גופה ונפשה.

גברים רבים ירצו לעורר אינטימיות דרך קירבה מינית בעוד נשים יבקשו קירבה אינטימית כדי לעורר מיניות.

חיבור זוגי של לב אל לב, חדירה אל חדרי לב, הוא שער לחיבור אישותי טבעי ופשוט המשתקף גם בהרמוניה באיברים האינטימים.

נגלה ונסתר

אורגזמה

לגברים רבים איזור העונג המיני ואף האורגזמות המוכרות להם מרוכזות באיזור האינטימי של איבר הברית וסביבותיו. בעוד אפשרויות העונג  והאורגזמה הנשי מתפרשות על פני איזורים שונים נוספים ומגוונים בגופה.

רצף והשתנות

אצל גבר, במשך כל חייו, גופו מייצר טסטוסטרון, כך שיש פחות או יותר רצף של חשק מיני לאורך חייו. אצל אישה ההורמונים האחראים על החשק המיני מתפקדים בתקופות שונות של חייה בתפקידי התקשרות שונים של יצירת קשר עם עובר ועם תינוקה היונק. החשק הנשי משתנה בתקופות חיים שונות וגם בתקופות השונות בחודש המחזורי. מכאן מובן לעומק יותר אחד השמות בזוהר למהות הניקבית. "גן" כמו שלגן יש עונות שונות, פריחות משתנות, מערות מסתור, ריחות משכרים ורבגוניות רבה. רבגוניות זו דורשת מבני הזוג לצאת למסע סקרן של גילוי תשוקה ועונג.

עד כאן רק חלק מההבדלים בין גברים לנשים בנושא חשק עוררות ועוג מיני. כאשר מכירים בכל ההבדלים האלה עולה השאלה איך זה אמור לעבוד יחד? מה הפלא שחווים תקיעות ופער ולפעמים אף תיסכול? איך עונג זוגי משותף יכול לקרות ולהתרחש יחד בהרמוניה.

מזוגיות של צרכים לזוגיות של ביאה

בגישה הרגילה של זוגיות ופיתרון קונפליקט הפער. נכיר בהבדלים ובצרכים של כל אחד ונשתדל לספק את הצרכים השונים כך שכולם יצאו מרוצים ומסופקים. פיתרון זה יכול להרגיע את המערכת ולייצר "שלום בית" ו"שקט תעשייתי".

זוגיות של "ביאה" היא זוגיות בגישת המתנות. בניית מערכת יחסים בה אנו מחפשים מה המתנה שכל אחד/ת מביא/ה לקשר הזוגי והאינטימי. זו בניית מערכת יחסים מתוך התובנה העמוקה שבמקום למשוך בחבל לכיוונים שונים, נכיר בכך שכל אחד נושא מתנה ובקשה חשובה עבור הקשר הזוגי והאינטימי, ואף אחד עבור השניה.  לא משתמשים בזוגיות לסיפוק צרכים עצמי. אלא מביאים מתנות מהותיות שונות ובעלות ערך ייחודי למרחב הזוגי.

המתנות

גבר מביא אל הקשר האינטימי רצף של מיניות נוכחת ואישה מביאה מתנה של השתנות ורבגוניות הדורשת סקרנות ומבטיחה גילויים של עונג סיפוק וסוגי אינטימיות מגוונים.

גבר מביא אל המיניות אש ועצמה בעוד אישה תביא תהליכיות ועדינות. הזוהר באופן מפתיע קורא לזיכריות "עֶדֵן". כיוון שהאיש מעדן את עצמו במפגש עם ה"גָן" הניקבי.

כאשר כל אחת מביא את עצמו ב"ביאה" ואף מפנה מרחב של סקרנות וגילוי למתנות שמביא בן/בת הזוג המיניות הזוגית נהנית ממיניות-אינטימיות ומאינטימיות-מינית, בלב, בגוף ובהרמוניה בניהם.

ברצף ובהשתנות, בעוצמה וברכות. ומה שמופלא שלא רק המרחב הזוגי מתעשר אלא אל אחד ואחת מתעשרים באופן אינדיבידואלי מהאיכויות ומתנות של בן/בת הזוג. הגבר, מתוך קשב למקצב הנשי יכול ללמוד לחוות ריבוי אורגזמות ועונג מגוון ואישה מתעשרת בעצמה באש התשוקה.

הפער הוא הפוטנציאל האנרגטי של המתח ואם במקום להתנגד אל הפער ולנסות לשנות אחד את השניה ניתן ונקבל מתנות באהבה וסקרנות רבה. מובטחת לנו אינטימיות עשירה, מענגת, רבגונית, משלימה ומתפתחת.

המפתח למסע מעמיק המלא בעונג, השראה וחיבורים במקום פערים זה ללמוד.

ללמוד את עצמכם, ללמוד אחד את השניה וללמוד את החיבור המיוחד והמתחדש בניכם.