קורס התמקדות בסיס – פנים אל פנים – מרץ 2022

בהנחיית

תמה סולומון דוארי

"כשאני משתמש במילה 'גוף', אני מתכוון להרבה יותר ממכונה פיסית… גופך המורגש פיסית, מהווה למעשה חלק ממערכת כבירה של כאן ומקומות אחרים, של עכשיו וזמנים אחרים, שלך ואנשים אחרים – למעשה של היקום כולו. תחושה זו של חיים פיסים במערכת אדירה, היא הגוף כפי שהוא מורגש בפנים." פרופ' יוג'ין.ט.ג'נדלין

קורס יסודי ומעמיק הפותח מרחבי חופש חדשים בחוויית המציאות ותפישת העצמי.

הקורס מעניק כלים לפרימת קונפליקטים וחסימות, אשר הינם ביטוי של תפיסה חדשה של מחשבה, תנועה וגוף אותם פיתח הפסיכולוג והפילוסוף יוג'ין.ט.ג'נדלין.

"לא נוכל לפתור בעיות באמצעות אותה צורת חשיבה שהשתמשנו בה כשיצרנו אותן."

אלברט איינשטיין.

הקורס ילמד בקבוצה קטנה במרחב היפיפה של תמהוודה וישלב בתוכו חוויה, יצירה וטקסטים פילוסופיים מעולם ההתמקדות והנפש.

יוג'ין ג'נדלין, אבי גישת ההתמקדות, הוא פרופ' לפסיכולוגיה ופילוסופיה מאוניברסיטת שיקגו. הרעיונות הראשוניים שלו ביחס להתמקדות עלו מתוך מחקר שערך על יעילות של טיפולים פסיכולוגיים, מתוך חקירה של אלפי פגישות מוקלטות של טיפולים. הוא מצא שבטיפולים מוצלחים, שבהם המטופלים והמטפלים דיווחו על שיפור משמעותי בחייהם, מה שהיה קריטי בהצלחת הטיפול היו אפיונים של המטופל, ובעיקר היכולת להתבוננות בחוויות הפנימיות, בעיקר חוויות לא מילוליות, גופניות ודמיוניות, שמהן האדם הצליח לשאוב הבנות והמשגות חדשות של מצבו הנפשי ומהן התחיל להתחולל השינוי.  היכולת האינטואיטיבית הזו, שיש לאנשים מסוימים, הוגדרה על ידי ג'נדלין כ"התמקדות" והוא החל לפתח שיטות להקניית יכולת זו גם לאנשים שלא חווים אותה באופן אינטואיטיבי, ובעיקר את ההתחברות ל"felt sense"- החוויה הפנימית, הפיזית, המשתנה והדינמית שנותנת לנו אינפורמציה לגבי מצבנו ועמדותינו הנפשיות ממקום לא מודע ועמוק.

ההתמקדות היא אפקטיבית, מעשית, היא מפתח לתנופה אישית, להתפתחות, ליצירתיות, התחדשות ומימוש מעבר להגיוני. היא אופטימית בראייתה את האדם כתהליך דינאמי, מתהווה ללא הרף ונותנת את הכלים על מנת לפנות ולהתחבר לתנועת החיים הייחודית לכל אדם ולשאת אותה הלאה.

במהלך קורס הבסיס נלמד לפנות אל תחושות הגוף, להקשיב להן באופן מיוחד ומרווח ולאפשר להן להתגלות לפנינו בדרכן שלהן, הנושאות בחובן פתרונות, רווחה וחכמה, לגלות ולהתגלות עבור עצמנו וסביבתנו שאנחנו כל כך הרבה יותר….

" אין האדם הולך

אלא

בעקבות הלב

והלב הולך אל האין

ובאין

מתחיל היש "

ג'לאל א-דין רומי

 

פרטים:

הקורס יתחיל בתאריך 31.03.22 פרונטלית במרכז תמהוודה, ראש פינה.
ימי חמישי בבוקר בשעות 10:00 – 13:00 אחת לשבוע – סה"כ 20 מפגשים
עלות: 4,400 ש"ח ניתן לחלק לתשלומים

10% הנחה בהרשמה מוקדמת – עד ה-24.03.

תנאי תשלום:
ההרשמה מותנת, בתשלום של 10% מעלות הקורס, בכרטיס אשראי

ניתן לשלם במזומן או כרטיס אשראי.
יש להסדיר את התשלום כולו לפני פתיחת הקורס.
ביטול לימודים לאחר מפגש ראשון יחויב ב 10% משכר הלימוד ואח"כ לא יינתן החזר