המודל החדש ושמו אדם

בהנחיית

דנה גניהר וברוך ברנר

מי צמצם את האנושיות שלי? 

למושג אנושי יש משמעות ציבורית שבהכרח מצמצמת את האפשרי לנו. האנושות עובדת היום עם פרדיגמות או מודלים שבעל כורחם גורמים לאדם להיות חלקי. האנשים התאימו את עצמם למודל, אותו ג'נדלין מכנה 'מודל היחידות', שלכאורה מפענח מיהו האדם, במקום להשתמש במודל לצרכיהם.

מהם האוצרות שיש לאנושי אשר לא 'נתפסות' במודל הציבורי של תקופתנו?

כל אחד מאיתנו הוא דוגמא חיה ומודעת (instance) ל'אנושי', וכל אחד מאיתנו יכול לייצר  מתוך עצמו , ומתוך התנסויות חייו, הבנה של מודל חדש.

בקורס נעשה TAE* על טבע האדם….ונחשוב מההתחלה על האנושי.

מהי הכרה? מהי חשיבה? מהי תחושה? מהו גוף? מהו דיבור? מהו רגש? מהו felt sense?  למה אני מתכוונ.ת כשאני אומר.ת תקשורת? מהי חכמה? מה פרוש הפעולה הנקראת ללמוד? מהי התנסות? מה זו אמונה? מהי יצירה?

בקורס נראה איך התנסות חיינו לא רק מפענחת מחדש המשגות אלו, אלא בתהליך מעגלי גם חיינו מתפענחים מחדש. תנועות חדשות נפתחות מתוך התנסות חיינו, ומאפשרות לנו להמשיך ולצמוח, עד שמקומות שהיו 'מחוז חפץ' הופכים לאפשרויות ממשיות.

מטרת הקורס לעקוב באמצעות תהליכים מיקרו פנומנולוגיים על צורת התנהלותנו בעולם, חשיפת המודלים שאנו עובדים איתם ללא בחירה, ופתיחתם לאפשרויות נוספות.  נבחן כיצד להפוך מודלים של 'אחור' (לא מודעים) לתהליכי 'פנים'.

*Thinking At the Edge= TAE,  היא פרקטיקה נוספת שפיתח ג'נדלין,  המסייעת לנו לחוש אל תוך התנסויות חיינו ולנסח רעיונות חדשים מעבר לתבניות התרבותיות/ציבוריות. בקורס נעבוד עם חוכמת ה- instancing.  מתוך התנסויות ש'באמת' חווינו  נברר את הפונקציות היסודיות של 'האנושי' וננסח את הבנתנו הפרטית  ביותר שהיא גם עשויה להיות המעניינת והרלוונטית ביותר לאדם השני.

במהלך הקורס נשלב  לימוד טקסטים של חכמה עתיקה, אשר נכתבו בתקופות שונות, המאפשרים לנו מפגש עם מודלים אחרים של דמות האדם. במיוחד נלמד טקסטים מתוך שפת הסוד היהודית, אשר פתחו שפה מורכבת העוסקת בדמות האדם, רבדיו השונים, מורכבות כוחותיו, ותהליכי גדילתו.

מתוך גישתנו השמה דגש על התמקדות מבוססת אירועי חיים (IBF),  נגולל את אירועי חיינו כמגילה הנפתחת מתוך התנסות ישירה. נראה מה אי אפשר להגיד בשפה ציבורית, נוציא דרך התמקדויות תבניות חדשות בעלות ערך אוניברסלי, נייצר משפטי ליבה פעילים, ונברא תמונה חדשה של חיינו.

ימי שלישי בבוקר, בשעות 9:30 – 12:30

10 מפגשים פרונטליים ו-2 ימי ריטריט בחודש מרץ.

עלות: 2300 ש"ח , תינתן 10% הנחה בהרשמה מוקדמת עד ה-22.10.

מפגש ראשון בתאריך 09.11.21

לפרטים – תמה 050-2777618

תנאי תשלום:
ההרשמה מותנת, בתשלום של 10% מעלות הקורס, בכרטיס אשראי
ניתן לשלם במזומן או כרטיס אשראי.
יש להסדיר את התשלום כולו לפני פתיחת הקורס.
ביטול לימודים לאחר מפגש ראשון יחויב ב 10% משכר הלימוד ואח"כ לא יינתן החזר.