עושר של משמעות מורגשת סדנה עם פרופ' דונטה שולר

בהנחיית

פרופ' דונטה שולר, שוויץ

מוזמנות.ים לסדנה עם פרופ' דונטה שולר שמגיעה משוויץ לסדנת סופשבוע בתאריכים 4-5/1/19

דונטה תוביל אותנו לטיול חוויתי בין המושגים המרכזיים בשני ספריו החשובים של ג'נדלין: "חוויה ויצירת משמעות" ו"תהליך כמודל". ההתנסויות שהיא פיתחה מהכרותה רבת השנים עם ג'נדלין והפילוסופיה שלו יסייעו להבין על מה מושגים אלו מצביעים ואיך הם תורמים להעשרת הפרקטיקות של ההתמקדות וה-  TAE [Thinking At the Edge].

ביומיים אלו נראה איך בעזרת המושגים של ג'נדלין אנחנו יכולים להעריך (ולחוות!) באופן מלא יותר את העושר של הפלט סנס ושל הרגע הנוכחי.

על המנחה:

דונטה שולר, פרופ' לפילוסופיה, תרגמה לגרמנית את הספר "תהליך כמודל"   A Process Model במשך כעשר שנים, במהלכן קיימה שיחה שבועית עם ג'נדלין. היא מנחת סדנאות הכרות והעמקה עם הפילוסופיה של ג'נדלין בשוויץ ובגרמניה. לאחרונה סיימה כתיבת ספר  על embodied philosophy of meaning, שהושפעה עמוקות מפרקטיקת ההתמקדות ו TAE. היא אמא לשלוש בנות.

יום 1: עושר של משמעות מורגשת

נחקור בדרך חוויתית מושגים עיקריים בספרו הפילוסופי החשוב הראשון של ג'נדלין: חוויה ויצירת משמעות (ECM ).

ההתנסות תחדד את המודעות שלנו למימדים השונים שבאמצעותם אנו מתקשרים אודות דברים ואיך אפשר לנוע בין ממדים אלו: בין המימד הלוגי, הנרטיבי, מימד השיחה הרגילה ומימד הפלט סנס.  נעשה תרגילים התמקדותיים על הדרך בה אנו מבינים מילים. זה יתן לנו גישה ישירה לאחד מהמושגים המרכזיים של ג'נדלין ב ECM: "יחסים פונקצינאליים" של סמלים ומשמעות מורגשת. בעזרת התנסויות נכיר על מה מושגים אלו מצביעים ונבין איך זה תורם לפרקטיקות של התמקדות, TAE וחיי יום יום.

 

יום 2: עושר של נוכחות מורגשת.

האופן העמוק בו אנו מבינים מילים, או הדרך הפשוטה בה מילים מגיעות מבלי שנצטרך לבחור בין מאות מילים שונות, הינה כניסה ישירה לספרו הפילוסופי החשוב השני של ג'נדלין: תהליך כמודל     A Process  Model– APM. בעזרת המושגים של ג'נדלין אנחנו יכולים להעריך (ולחוות!) באופן מלא יותר את העושר של הפלט סנס.

כל רגע יכול להגיע למודעות שלנו כמלא במשמעות מורגשת ובהיסטוריה. אנו יכולים לחוות ולעשות רפלקציה על כיצד כל זה תוצאה של התפתחות שהולכת לעומק רב יותר מאשר הסיפורים האינדיבידואליים שלנו.

נכיר את הגישה של ג'נדלין לסמיכות של הרגע הנוכחי במונחים של המודל הבסיסי של APM . זה יסייע לנו להבין טוב יותר מה אנחנו עושים למעשה כשאנחנו עושים התמקדות או TAE, ויתן לנו שפה אחרת לדבר על כך. בעזרת תרגילים ייעודיים נטבול במודל הבסיסי בתחילת APM ובסיומו של פרק VIII. היום השני יתבונן שוב בראשון ויעניק לנו תובנות חדשות על העושר של משמעות.

פרטים:

סדנת סופשבוע בתאריכים 4-5/1/19 בשעות שישי 10:00 – 17:00 שבת 9:00 – 17:00

תמהוודה – מרכז מדיטציה ובית ספר להתמקדות בראש פינה

"תמהוודה" ב-waze

עלות- 1080 ש"ח

מספר המקומות מוגבל

נרשמים מהמרכז המעוניינים במקום לינה בין שישי לשבת – נא ליצור קשר 050-2777618 תמה

להרשמה מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

או התקשרו לאור 050-4333834