סדנת ביו – התמקדות : על תהליכי מחלה, החלמה וריפוי

בהנחיית

מנחה: דקלה יובל

סדנת ביו – התמקדות : על תהליכי מחלה, החלמה וריפוי
הסדנה מתקיימת בתאריכים 23-24/5/19
עלות השתתפות בסדנה: 800 ש"ח

ביו-התמקדות הינה גישה מבוססת נסיון אישי המפנה מבט חדש אל מערכת היחסים המתמשכת ביותר בחיינו ואל מהותם של תהליכי מחלה וריפוי.
זו הזמנה להתארגנות פנימית מחודשת, המדויקת לתנועת החיים שבנו אל מול חוויות גוף מאתגרות, מתוך הכרה עמוקה ביכולות הריפוי המצויים בכל אחד מאיתנו.
הסדנה נבנתה מתוך כוונה לאפשר מרחב לעבודת עומק אישית עם סימפטומים פיזיים מקומיים או מתמשכים ולהעניק כלים להתמודדות ויכולת שהיה עם כאב.
במפגשים נפנה קשב עמוק לשדה הגופני ומרקמיו בכלים המשלבים מגע, תנועה ועבודה ויזואלית.

קצת עליי: 

אמנית ויוצרת פעילה, מנחה מוסמכת מטעם המכון הבינלאומי להתמקדות. בוגרת התוכנית לתרפיה מבוססת מיינדפולנס באוניברסיטת בר-אילן. NLP Practitioner ; משלבת התמקדות וקשיבות בתהליכי ליווי פרטניים וקבוצתיים.

לפני המון שנים אחותי אהובתי חזרה מטיול באיטליה והביאה לי במתנה נעלי עור, כאלה שמשתבחות עם הזמן.  זו הייתה אהבה ממבט ראשון ונעלתי אותן באירועים מיוחדים עבורי.  חודשים ספורים לאחר מכן מוצאת את עצמי מרותקת לכסא גלגלים עם שיתוק בפלג גופי התחתון , מנסה להיזכר בתחושה של פשוט לקום לרגע מהכיסא בנונשלאנט וללכת לאן שהוא. להיזכר בהרגשה של להפעיל רצון שהגוף נענה ומגיב אליו . יושבת שם כך ברגליים קרות ודמומות מכוסות בשמיכה ומבחינה לרגע בנעליים שמונחות בפינת החדר. יפות כל כך. מיותרות כל כך.  נזכרת בגיחוך מר ברצון שהיה לי לשמור עליהן, והנה אני.. מספר חודשים אחרי, מוצאת את עצמי רוצה כל כך את ההיפך. להשתמש בהן עד כלות. ללכת, לעלות מדרגות, לרוץ לאוטובוס, לדרוך על מסטיק. רוצה אותן מוכתמות מהתנועה הזו של החיים . וההכרה מכה בי שכעת הן יכולות להישאר כך לנצח, שמורות . המון שנים וזוגות נעליים אחרי.. כמעט בכל יום יש את הרגע הזה שתופס אותי באגביות תוך כדי ריצה במדרגות או הליכה ברחוב.. רגע של הכרה ב׳אני הולכת׳ בו כולי נשטפת בהכרת תודה עמוקה על הפלא הזה.  מיליון דברים צריכים להסתנכרן על מנת שהפעולה הפשוטה הזו של הליכה תוכל להתרחש. הפלא הזה של תקשורת עמוקה עם הגוף, של יכולת להפעיל רצון או כוונה שהגוף נענה לו בפעולה, הוא הכל חוץ מהמובן מאליו וכל תא בגופי יודע. שמחה להזמין לסדרת מפגשים עם הגופסביבה שאנו, המציעים מבט חדש על תהליכי מחלה והחלמה. במפגשים אלה אשתף ידע וכלים שנאספו ונוצרו במסע האישי שלי אל מול מצבי גוף מאתגרים.