מסלול הסמכה תלת שנתי – הסבר

בהנחיית

יסכה שומר, תמה ודנה גניהר רז

מסלול ההסמכה התלת שנתי

ההתמקדות היא הקשבה פנימית דרך הגוף. היא מפנה אותנו אל ידע פנימי, משאבים אישיים, תחושות מורגשות, פתרונות, ריפוי, דיוק וחיבור עמוק. היא מאפשרת למצוא דרך מתאימה ונכונה לכל אחד מאיתנו באופן אישי להתהלך בעולם.

שנה הראשונה : מנחות יסכה שומר ותמה סולומון

"התמקדות בסיס", מאפשרת להיכנס לתוך עולם ההתמקדות ואתו אל עולמנו הפנימי. בשנה זו נכיר מושגי יסוד ואבני דרך חשובות ביכולת לחוות בעצמנו תהליך כניסה פנימה לתוך ההתמקדות וללוות אחרים. ייפתח בפנינו עולמנו הפנימי העשיר, היודע, המכוון, המאפשר לחוות תנועת חיים מתמדת.

שנה השנייה: מנחות יסכה שומר ודנה גניהר רז

מפגש עם הפילוסופיה הרדיקאלית של פרופ' ג'נדלין, לב ההתמקדות והסמכה למקד אדם אחר.  נוזמן להעמיק בתנועה שנכנסת פנימה, אך גם יוצאת החוצה למפגש אנושי קשוב עם אנשים נוספים – מפגש של ידע, ריפוי והכוונה פנימית. בשנה זו יתאפשר לנו לחוות תהליכים אישיים עם אנשים שונים במגוון סביבות חיים. נעמיק בלימוד ונעבוד עם נוער בסיכון,  סטודנטים, אנשי עסקים, ילדים בבית ספר, מבוגרים בבית אבות ועוד, וכן נעסוק בהתמקדות בטבע. באופן זה נחווה התמקדויות חוצות מגזרים, תרבויות והקשרים. נעמיק בהתמקדות אחד על אחד, נתנסה בהנחיית התמקדות במליאה, ונשתתף אחת לשבועיים בקורס העוסק בפילוסופיה החיה של יוג'ין גנדלין, אבי דרך ההתמקדות. מבנה החודש יראה כך:

  • לימוד והעמקה בהנחיית התמקדות אחד על אחד; הכנה ואיסוף לקראת היציאה אל ה"שטח".
  • מפגש פילוסופיה.
  • יציאה להתמקדות בשטח.
  • מפגש פילוסופיה.

שנה שלישית: מנחות יסכה שומר ודנה גניהר רז

תכנית 'ללדת חידוש' והסמכה להנחית קבוצת לימוד למרחב ההתמקדות.  למסע המעמיק יוזמנו המשתתפים ללוות ולהנחות מעגלי התמקדות בסיס, כחלק מתהליך ההכשרה להנחיית קבוצות של התמקדות. לצד זאת, נשתתף בתוכנית "ללדת חידוש", המאפשרת להעמיק בפרקטיקה של ג'נדלין המכונה "Thinking at the Edge" (TAE). במסע אישי זה נעמיק בחידוש של כל אחד ואחת וננסה לגלות בתוכנו אוצרות חבויים ולהנגיש אותם אל העולם. נוכל לגעת בייעוד הייחודי לנו ודרכו להרחיב את הידע הפנימי ואת תנועת החיים בעולמנו.

מסלול מלא ועשיר זה, שאורכו שלוש שנים, יזכה את המשתתפים בתעודות של תמהוודה, בית ספר ללימודי מדיטציה והתמקדות, וכן בתעודת הסמכה של המכון הבינלאומי להתמקדות בניו-יורק – תעודה המכירה בך כמנחה התמקדות אישית והנחיית התמקדות בקבוצה.