התמקדות בסיס

בהנחיית

תמה דוארי ושרית קולינס

"כשאני משתמש במילה 'גוף', אני מתכוון להרבה יותר ממכונה פיסית… גופך המורגש פיסית, מהווה למעשה חלק ממערכת כבירה של כאן ומקומות אחרים, של עכשיו וזמנים אחרים, שלך ואנשים אחרים – למעשה של היקום כולו. תחושה זו של חיים פיסים במערכת אדירה, היא הגוף כפי שהוא מורגש בפנים." פרופ' יוג'ין.ט.ג'נדלין

האם גם אתם, אם תפנו לתחושה של 'איך אתם חווים את עצמכם מבפנים' חשים כל כך הרבה יותר….. מהגדרות של גוף, רגשות ומחשבות? אין ספק שאנו שרויים בתקופה בה המבנים הקיימים של תרבות, חברה, שלטון, כלכלה, הורות, מה מביא בריאות, משמעות ונחת… מעורערים. אנו מחפשים פתרונות באותם דרכי החשיבה שהנביעו את הבעיות…. למעשה אנו נדרשים עתה להתאמת עם מציאת דפוסים חדשים שיענו על המורכבות הפנימית והרחבה של הזמנים האלו על מנת לשאת אותנו הלאה.

ג'נדלין, פרופ' לפילוסופיה ופסיכולוגיה מאונ' שיקגו, חקר וניסח את מרחב ההתמקדות, פרקטיקה בעלת מורכבות עשירה, פשטות מפתיעה , מלאת חמלה והומניות לכל חי ויחד עם זה 'פותחת את היותר' למרחבים חדשים של הקשבה והתממשות.

ההתמקדות היא אפקטיבית, מעשית, היא מפתח לתנופה אישית, להתפתחות, ליצירתיות, התחדשות ומימוש מעבר להגיוני. היא אופטימית בראייתה את האדם כתהליך דינאמי, מתהווה ללא הרף ונותנת את הכלים על מנת לפנות ולהתחבר לתנועת החיים הייחודית לכל אדם ולשאת אותה הלאה.

במהלך קורס הבסיס נלמד לפנות אל תחושות הגוף, להקשיב להן באופן מיוחד ומרווח ולאפשר להן להתגלות לפנינו בדרכן שלהן, הנושאות בחובן פתרונות, רווחה וחכמה, לגלות ולהתגלות עבור עצמנו וסביבתנו שאנחנו כל כך הרבה יותר….

" אין האדם הולך

אלא

בעקבות הלב

והלב הולך אל האין

ובאין

מתחיל היש "

ג'לאל א-דין רומי

 

פרטים:

הקורס יתחיל בתאריך 27.10.2019
ימי ראשון בערב 18:00-21:00 אחת לשבוע – סה"כ 18 מפגשים
עלות: 4,200 ש"ח ניתן לחלק עד 5 תשלומים

תנאי תשלום:
ההרשמה מותנת, בתשלום של 10% מעלות הקורס, בכרטיס אשראי
בהרשמה עד 31.07.2019 –  תינתן הנחה של 10%
ניתן לשלם במזומן או כרטיס אשראי.
יש להסדיר את התשלום כולו לפני פתיחת הקורס.
ביטול לימודים לאחר מפגש ראשון יחויב ב 10% משכר הלימוד ואח"כ לא יינתן החזר